Taksi Ücreti Hesaplama 2024

Taksi Ücreti Hesaplama: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Rize, Samsun şehirleri için taksi ücreti hesaplama aracı.

İLGİLİ HESAPLAMA ARACI: Online Kronometre

Ülkemizde farklı şehirlerde taksi ücretleri ve detayları değişebiliyor. Şehirler arasında açılış ücreti, kilometre başına ücret, minimum ödeme miktarı ve ekstra ücretler gibi farklılıklar olabiliyor. İşte bazı şehirlerdeki taksi ücretleri ve detayları:

Adana Taksi Ücreti

Adana’da taksi açılış ücreti 17 ₺ olup, kilometre başına ücret 21 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödenmesi gereken ücret ise 80 ₺’dir.

Ankara Taksi Ücreti

Ankara’da taksi açılış ücreti 18 ₺ ve kilometre başına ücret 15 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödeme tutarı ise 50 ₺’dir.

Antalya Taksi Ücreti

Antalya’da taksi açılış ücreti 20 ₺ ve kilometre başına ücret 25 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödeme miktarı 60 ₺ olup, saatlik ücret 84 ₺’dir.

Bursa Taksi Ücreti

Bursa’da taksi açılış ücreti 18 ₺ ve kilometre başına ücret 16 ₺’dir. Minimum ödenmesi gereken ücret 50 ₺ olarak belirlenmiştir.

Diyarbakır Taksi Ücreti

Diyarbakır’da taksi açılış ücreti 15 ₺ ve kilometre başına ücret 13 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödeme tutarı 60 ₺’dir.

Edirne Taksi Ücreti

Edirne’de taksi açılış ücreti 28 ₺ ve kilometre başına ücret 7 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödenmesi gereken ücret 60 ₺’dir.

Gaziantep Taksi Ücreti

Gaziantep’te taksi açılış ücreti 30 ₺ ve kilometre başına ücret 10 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödeme miktarı ise 30 ₺’dir.

İstanbul Taksi Ücreti

İstanbul’da taksi açılış ücreti 19,17 ₺ ve kilometre başına ücret 13,75 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödenmesi gereken ücret 70 ₺’dir ve saatlik ücret 152,73 ₺’dir.

İzmir Taksi Ücreti

İzmir’de taksi açılış ücreti 12 ₺ ve kilometre başına ücret 22 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödeme miktarı 50 ₺’dir.

Konya Taksi Ücreti

Konya’da taksi açılış ücreti 20 ₺ ve kilometre başına ücret 20 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödenmesi gereken ücret 60 ₺’dir.

Rize Taksi Ücreti

Rize’de taksi açılış ücreti 50 ₺ ve kilometre başına ücret 20 ₺ olarak belirlenmiştir. Minimum ödenmesi gereken ücret 80 ₺’dir ve bir dakikalık bekleme ücreti 3 ₺’dir.

Samsun Taksi Ücreti

Samsun’da taksi açılış ücreti 35 ₺ ve kilometre başına ücret 13 ₺ olarak belirlenmiştir. Saatlik bekleme ücreti dakikalık 90 kuruştur, fakat diğer şehirlerdeki gibi bir minimum ücret belirtilmemiştir.

Her şehirde taksi ücretleri farklılık gösterebilir. Bu ücretler, genellikle açılış ücreti, kilometre başına ücret, minimum ödeme miktarı ve ekstra ücretler (saatlik ücret, bekleme ücreti gibi) şeklinde çeşitlenebilir. Özellikle büyük şehirlerde taksi ücretleri genellikle daha yüksek olabilir. Şehir içinde seyahat ederken, taksimetre ücretleri ve ilgili kurallar hakkında bilgi almak önemlidir.

Not: ücretler 23.11.2023 tarihinde güncellenmiştir. veriler güncel olamayabilir. gösterilen sonuçlara taksi açılış ücreti dahil değildir*