Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin Cinsiyet Takvimi Tablosuna göre cinsiyet hesaplama aracımızı kullanarak bebeğinizin tahmini cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Çin Cinsiyet Takvimi Tablosu, Bir efsaneye göre harita yaklaşık 700 yıllıktır ve eski bir kraliyet mezarında bulunmuştur. Başka bir söylenti ise haritanın Ching Hanedanlığı’nın Yasak Şehri’nin yer altı deposunda bulunduğunu iddia ediyor.

En popüler hikaye, haritanın Çin Qing Hanedanlığı döneminde (MS 1644-1911) oluşturulduğu ve I Ching’e veya “Değişimler Kitabı”na dayandığı ve Beş Elemente (Metal, Su, Su) dayandığıdır. Tahta, Ateş ve Toprak), Yin ve Yang ve Pa Kua (Sekiz Trigram). Qing Hanedanlığı imparatorluk ailesi tarafından erkek çocukların cinsiyet seçimi konusunda Çin Cinsiyet Takvimi Tablosuna güvenildiği söyleniyor.

Çin Cinsiyet Takvimi Tablosu Ne Kadar Doğru?

Çin Cinsiyet Takvimi Tablosunun doğruluğu tartışmalıdır. Bazıları doğruluğunun diğer cinsiyet tahmin araçlarından daha yüksek olduğunu söylüyor. Bunun yaklaşık %70 oranında doğru olduğu söylenmektedir. Çin Cinsiyet Takvimi Tablosunun bilimsel bir temeli yoktur, dolayısıyla garanti edebileceğimiz en yüksek oran %50’dir. Bu yönteme güvenen herkesi belirli bir cinsiyete sahip olmaları konusunda uyarıyoruz.